NOWĄ SERIĘ ELEKTRYCZNYCH WÓZKÓW Z PRZECIWWAGĄ YALE VM 4-5T WYRÓŻNIAJĄ NIEZAWODNOŚĆ, ERGONOMIA I UNIKALNA WYTRZYMAŁOŚĆ.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wysoko wydajnymi elektrycznymi wózkami z przeciwwagą firma Yale wprowadza nową serię wózków o udźwigu od 4 do 5 ton.


Łącząc w sobie moc i niskie zużycie paliwa, doskonałą ergonomię i wydajność, nowa seria wózków Yale VM potwierdza niekwestionowaną pozycję firmy Yale jako lidera w gronie producentów elektrycznych urządzeń magazynowych.

Od 1920 roku firma Yale jest w awangardzie producentów elektrycznych urządzeń magazynowych. W tym czasie wprowadziła ona na rynek szereg własnych konstrukcji wydajnych i na wskroś ergonomicznych wózków paletowych, wózków wysokiego składowania, wózków z ramieniem teleskopowym, wózków z przeciwwagą oraz innych specjalistycznych urządzeń. Najmłodszy członek tej licznej rodziny produktów, seria VM, kontynuuje dobre tradycje wózków serii VT, VF i VL wprowadzonych na rynek w ostatnich 18 miesiącach i swoimi możliwościami przewyższa aktualne oczekiwania branży.

Daniel Heap, menadżer ds. strategii w zakresie elektrycznych wózków z przeciwwagą, stwierdza - na rynku widoczne jest rosnące zapotrzebowanie na wózki widłowe o niskich kosztach eksploatacji.

Wózki serii VT, VF, VL i VM konstruowane były z myślą o sprostaniu tym oczekiwaniom. Dzięki wysokiej niezawodności, najniższym poborze energii, łatwości serwisowania i ergonomicznej konstrukcji elektryczne wózki z przeciwwagą marki Yale należą do najbardziej wydajnych rozwiązań w branży.

Nowa seria elektrycznych wózków VM została stworzona z myślą o sprostaniu wygórowanym wymogom w klasie 4 do 5 ton. Jesteśmy przekonani, iż nasz solidny wózek znajdzie się na ustach wszystkich fachowców w branży i zyska opinię najlepszego produktu w tej klasie pod względem niezawodności, wyśmienitej ergonomii oraz bez porównania niskich kosztów eksploatacji.

Moja opinia opiera się na doświadczeniach zebranych z wózkami serii VT, VF i VL, które cieszą się coraz to większym powodzeniem wśród klientów i które pod wieloma względami przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem pewien, iż nowa seria VM podąży tymi ślady.

Wózki serii VM o udźwigu 4-5 ton cechuje niezwykła zwrotność, kompaktowa konstrukcja i efektywność przy pracy w trudniejszych warunkach, jak np. w browarach, fabrykach papieru, celulozowniach, zakładach branży metalowej, składach drewna i zakłady przemysłu samochodowego.

Główne cechy

Kompaktowe wymiary -  Podwójna przednia oś napędowa oraz opracowana przez firmę Yale, nowatorska wydłużona oś kierownicza zapewniają operatorowi więcej miejsca na nogi oraz zdolność operowania wózkiem w węższych korytarzach transportowych w porównaniu z innymi wózkami bez tych rozwiązań. Dzięki kompaktowym wymiarom i wysokiej zdolności manewrowej wózki serii VM mogą pracować  w korytarzach o szerokości nawet 4161 mm, jednocześnie zapewniając operatorowi odpowiednią ilość miejsca na stopy.

Zaawansowany poziom ergonomii
- Firma Yale wie, iż wydajność pracy ma ścisły związek z ergonomią. Im bardziej komfortowe są warunki pracy operatora wózka, tym efektywniejsza będzie jego praca. Wózki serii VM wyróżnia wiele ergonomicznych rozwiązań, takich jak łatwość wsiadania i wysiadania z wózka, wolna przestrzeń pod stopami i wysoko zawieszony dach, zapewniający komfortowe warunki pracy dla operatorów mających nawet 194 cm wzrostu.

Stanowiący wyposażenie seryjne amortyzowany fotel operatora zapewnia najniższy w branży poziom wibracji oddziałujących na całe ciało wynoszący 0,6 m/sek. Opcjonalnie może on zostać wyposażony w moduł mini-dźwigni "AccuTouch", składający się z wyprofilowanego, amortyzowanego podłokietnika i podparcia dla dłoni umożliwiającego sterowanie dźwigniami dotykiem, co ogranicza ryzyko powstania urazów wskutek chronicznego przeciążenia mięśni i stawów.

Wytrzymałość  - Solidna konstrukcja wózków serii VM jest gwarantem szybkiej i stabilnej pracy oraz wysokiej wydajności przy pracach transportowo-przeładunkowych prowadzonych w trudniejszych warunkach. Oferowane jako wyposażenie platformaardowe pneumatyczne, wyprofilowane opony pełne zapewniają wygodne prowadzenie nawet po nierównym terenie.  Oś napędowa klasy ochrony IP65 oraz układ zarządzania pojazdem gwarantują sprawne działanie wózka zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz.

Oszczędność energetyczna  - Wózki serii VM wykorzystują unikalną technologię firmy Yale "e-balance". Dzięki niej użytkownik może wybrać najkorzystniejsze dla siebie ustawienie - "HiP" zapewniające wysoką wydajność lub "eLo" w celu oszczędzania energii lub osiągnięcia złotego środka między wydajnością,  a niskim zużyciem energii.

Zaawansowane wyposażenie dodatkowe

Wyposażenie dodatkowe obejmuje kolumnę kierownicy z regulacją długości oraz pamięcią kąta nachylenia, powrót do ustawionego nachylenia kolumny kierownicy za pomocą przycisku w podłokietniku, sterowanie dwupedałowe, boczny dostęp do akumulatora, w pełni lub częściowo zabudowaną kabinę z okładem grzewczym, układ detekcji obciążenia oraz karetkę z przesuwem bocznym.Created 03-09-2012