BOGATA HISTORIA, PEWNA WSPÓŁPRACA

EMTOR to firma o wieloletniej tradycji. Tak długi okres istnienia na rynku to zasługa szczególnej filozofii najwyższych platformaardów obsługi, którą od 25 lat kieruje się EMTOR. Oferując wózki widłowe marki Yale posiada znaczny udział w sprzedaży wózków widłowych w Polsce i jest jednym z czołowych ich dostawców na rynku. Zatrudnia ponad 250 pracowników, w spółce siostrze – firmie SEITO Polska zatrudnia ponad 1300 pracowników. Firma  stale inwestuje w samochody serwisowe, ich wyposażenie, nowoczesne narzędzia pracy techników serwisowych (tablet), usprawniające wykonywanie zleceń.

Firma powstała w 1988 roku z inicjatywy Jerzego Holca, pierwotnie funkcjonująca jako hurtownia części zamiennych. Potrzeby ówczesnego rynku przyczyniły się do poszerzenia oferty firmy o sprzedaż wózków używanych i tak w 1991 roku sprzedany został pierwszy używany wózek widłowy. W tym samym roku zatrudniono również pierwszych mechaników, którzy stanowili zaplecze serwisowe w zakresie naprawy wózków oraz remontów kapitalnych sprowadzanych maszyn. Dynamiczność rozwijającej się firmy poprzez posiadaną, bogatą ofertę produktów i usług  stała się przyczyną do skupienia się na jednej marce, dlatego też w roku 2000 Emtor uzyskał przedstawicielstwo Toyoty, dzięki któremu rozwinął sprzedaż nowych wózków widłowych.

W 2009 roku Emtor rozwiązał umowę z Toyotą a nawiązał nową współpracę z koncernem NACCO Materials Handling Europe – producentem wózków widłowych YALE i tym samym uzyskał wyłączność na przedstawicielstwo w Polsce.

Pomimo panującego wówczas kryzysu gospodarczego i ogólnego spadku zapotrzebowania na wózki widłowe, pozycja firmy Emtor pozostała niezachwiana. W tym okresie Emtor był bardzo dobrze rozwiniętą firmą z doświadczonym i przeszkolonym personelem oraz z bogatym wachlarzem usług świadczonych na rzecz Klientów. To również w roku 2009 powstały plany na budowę nowego kompleksu serwisowo-magazynowego. Finalnie obiekt oddany został do użytku w marcu 2011 roku. Nowa hala posiada bogato wyposażone zaplecze warsztatowe, stanowiska do badania wózków pod kątem zgodności z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego oraz stację diagnostyczną.  Inwestycje oraz wszelkie podejmowane przez firmę działania mają za zadanie sprostać wymaganiom i najbardziej specyficznym potrzebom Klientów Emtor. 

Rok 2013 jest dla firmy nie tylko rokiem jubileuszowym - jest to rok bogaty w kolejne inwestycje. Na początku tego roku magazyn firmy, przy w/w kompleksie serwisowo-magazynowym wyposażony został w automatyczny regał przeznaczony do zoptymalizowania i szybkiego dostępu do części zamiennych. Regał ma na celu usprawnienie pracy w magazynie, zintegrowanie systemu i kontroli dostępu do części zamiennych.

W lipcu tego roku do użytku oddany został nowy biurowiec  Centrali firmy w Toruniu. Biurowiec liczy 1300m2 i mieści będzie pracowników firm Emtor oraz SEITO Polska.