Naszym celem jest niższa emisja spalin i niższe zużycie energii…


W Yale Materials Handling od wielu lat pracujemy nad wprowadzeniem funkcji stanowiących odpowiedź na współczesne problemy środowiskowe i nadal dążymy do doskonalenia naszych wózków do transportu materiałów, gdyż wierzymy, że pomoże on nie tylko środowisku, ale również Państwa przedsiębiorstwom.

 • Yale jest jednym z największych producentów bezemisyjnych elektrycznych wózków podnośnikowych. Badanie porównawcze z konkurencją pokazuje, że elektryczny wózek Yale 2500 kg zapewnia najlepszą energooszczędność (zużycie energii na jednostkę przenoszonego ładunku) wśród wszystkich wózków podnośnikowych w swojej klasie.
 • Badanie porównawcze z konkurencją pokazuje, że wózek Yale® 2500kg Veracitor® VX ICE zapewnia najniższe koszty zużycia paliwa na jednostkę przenoszonego ładunku wśród wszystkich wózków podnośnikowych w swojej klasie według danych VDI 2198-2002.
 • Zgodnie z badaniami zweryfikowanymi przez EPA oraz Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrznych (CARB), nasze spalinowe wózki podnośnikowe zaliczają się do klasy o najniższej emisji w branży. 
 • Nasze wózki widłowe z silnikiem diesla stają się coraz bardziej ekologiczne w wyniku ciągłych prac rozwojowych prowadzonych z dostawcami silników, ukierunkowanych na spełnienie norm EPA Tier IV.

Pracujemy nad obniżeniem zużycia energii i materiałów

 • Przy projektowaniu naszych spalinowych wózków widłowych założono wydłużony odstęp pomiędzy przeglądami, dążąc do zmniejszenia wymagań dotyczących wymiany oleju, i w efekcie, do zmniejszonego zużycia nieodnawialnego źródła energii u naszych klientów.
 • Yale opracował i wdrożył innowacyjną sterowaną elektronicznie przekładnię, która znacząco zmniejsza zużycie opon i hamulców u naszych klientów używających wózków spalinowych.
 • Stosujemy wydajną technologię prądu przemiennego do silników i sterowania, w tym silniki odzyskujące energię potencjalną.
 • Wszystkie elektryczne wózki podnośnikowe Yale® z przeciwwagą odzyskują energię podczas hamowania i opuszczania ładunku, co umożliwia ponowne wykorzystanie tej energii.
 • Obecnie analizujemy zaawansowane, wydajniejsze substancje chemiczne przeznaczone do stosowania w akumulatorach oraz technologie obniżające zużycie energii, zwiększające wydajność i zmniejszające zawartość materiałów toksycznych.
 • Urządzenia Yale zapewniają również obniżone zużycie energii dzięki, między innymi: zmniejszeniu wagi, wydajności układów przeniesienia napędu i hydraulicznych.
 • Od samego początku etapu projektowania Yale aktywnie wybiera materiały wykorzystywane w swoich wózkach do transportu materiałów pod kątem możliwości recyklingu.

Dalsze informacje na temat programów środowiskowych NMHG znajdą Państwo na stronie Corporate Responsibility (Odpowiedzialność Korporacyjna) oraz w pełnym 2011 Corporate Responsibility Report (Raporcie Odpowiedzialności Korporacyjnej za 2011 r.).